piątek, 19 luty 2016 08:12

Ciepła kawka

Written by
Rate this item
(0 votes)
Ciepła kawka Tadeusz Chwaliński

Do 15 marca wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, a także osoby fizyczne, prawne i przedsiębiorcy mogą ubiegać się w Poznaniu o dofinansowanie likwidacji pieców i kotłów opalanych węglem. Pieniądze w kwocie 2,5 mln zł pochodzą z programu Kawka (II edycja), którego celem jest redukcja emisji szkodliwych pyłów PM10 do powietrza. W tym roku dofinansowanie do instalacji  ogrzewania, korzystającego z ciepła systemowego, gazu lub energii elektrycznej mogą uzyskać na terenie Poznania  mieszkańcy Starego Miasta, Chwaliszewa, Wildy Północnej i Łazarza. Wniosek można pobrać w Urzędzie Miasta (i tamże złożyć wypełniony).  Po pozytywnej weryfikacji wniosku przez kontrolerów prace z wykorzystaniem dotacji muszą być zakończone do 30 września. Można uzyskać nawet 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

– Są to wszystkie wydatki, które ponosimy przy całkowitej wymianie źródła ciepła. Należy pamiętać, że to kwoty netto, a po stronie wnioskodawcy stoi też zapłacenie podatku – mówi  Anna Feja, kierownik oddziału organizacyjno-finansowego, wchodzącego w skład miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Pula dotacji z programu Kawka wynosi w całej Polsce 400 mln zł. W Wielkopolsce program ten funkcjonuje jeszcze w Kaliszu, Gnieźnie i Lesznie.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Liczba wyświetleń artykułu : 1617 times Last modified on piątek, 19 luty 2016 08:16

Zapisz sie do newslettera