Reklama

Dyżury redakcyjne

W środy w godz. 16.30-18.00 nasi eksperci udzielają przez telefon bezpłatnych porad związanych z zarządzaniem nieruchomościami.

W maju dyżurują:
9 i 23.05. – Jerzy Lubomirski,
16.05.     – Waldemar Wasik,
30.05.     – Michał Czapliński.

Tel. (22) 628 77 68

Pytanie do eksperta

Przepisz kod z obrazka
Odśwież Captcha  
 
Odpowiedź na Państwa pytanie zostanie umieszczona na łamach miesięcznika.

Forum

"Wspólnota Mieszkaniowa" nr 05/2012

Pełna treść poniższych artykułów jest dostępna w wersji drukowanej i elektronicznej, w celu ich zakupu zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym. Skróty starszych publikacji można znaleźć w dziale "Archiwum".

Zawiadomienie o zebraniu
Czwartek, 01. Wrzesień 2011 00:00

Coraz częściej zarządy wspólnot mieszkaniowych, aby zminimalizować koszty, wysyłają zawiadomienia o zebraniach wspólnoty drogą elektroniczną. Czy takie zawiadomienie o zebraniu jest skuteczne i można odejść od tradycyjnego wysyłania listu poleconego?

Argumentem przemawiającym za wysyłaniem zawiadomień o zebraniu właścicieli lokali w formie elektronicznej przemawiają nie tylko aspekty ekonomiczne (brak kosztów wysyłki listu poleconego czy płacenia za dostarczenie takich zawiadomień osobiście pracownikowi firmy zarządzającej), ale także względy praktyczne, a przede wszystkim często występujący problem z zawiadomieniem właścicieli, którzy na dłużej opuścili swój lokal (np. ze względu na wyjazd zagraniczny) lub wynajęli mieszkanie osobom trzecim. W obecnych czasach adres mailowy bywa zmieniany rzadziej niż adres zamieszkania, dlatego w niektórych przypadkach zawiadomienie elektroniczne może okazać się skuteczniejsze od papierowego. Jednak co na to prawo?

Zgodnie z ustawą o własności lokali (dalej uwl) i jej art. 32 ust. 1, o zebraniu właścicieli zarząd lub zarządca zawiadamia każdego właściciela lokalu na piśmie przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania. W zawiadomieniu należy podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W przypadku zamierzonej zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali należy wskazać treść tej zmiany (art. 32 ust. 2 uwl). Przepis ten reguluje procedurę zwoływania zebrań zarówno dorocznych, jak i tych nieregularnych, zwoływanych w razie potrzeby.

Dorota Bąbiak-Kowalska

 

Goście serwisu

mod_vvisit_counterDzisiaj253
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień3943
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc22395
mod_vvisit_counterOd 03.2011335910
Online:
Goście 4

22.05.2012

Konferencje

REGIONALNE SEMINARIA DLA ZARZĄDCÓW I ZARZĄDÓW WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH 2012!

czytaj więcej»

Szkolenia

Jedna z najbogatszych ofert szkoleniowych dla zarządców!

czytaj więcej»

Książki

Polecamy fachowe książki Municipium SA dotyczące zarządzania nieruchomościami.

czytaj więcej»